Vize İşlemleri

Vize İşlemleri İçin Faydalı Linkler

 
AB üye ülkelerindeki eğitim veya staj programına kabul almış okulumuz öğrencilerinin vize işlemlerinde ücretsiz danışmanlık başvurusu için msku@vizem.net
 
Erasmus, öğrenci ve Araştırma Görevlileri için vize başvuru prosedürleri, şartlar ve gerekli vize evrakları ve başvuru merkezleri ülkeden ülkeye göre değişmektedir.
 
 
Ülke Vize Türü Başvuru Merkezi
Almanya Federal Cumhuriyeti Almanya Öğrenci Vizesi
Almanya Erasmus Vizesi
Bölge ayırımı bulunuyor. Muğla ili Almanya İzmir Başkonsolosluğu’nun bölge alanında.
Başvurular İzmir iData ofisi üzerinden yapılabilir.
Polonya Halk Cumhuriyeti
 
Polonya Öğrenci Vizesi Bölge ayırımı bulunuyor. Muğla ili Polonya İstanbul Başkonsolosluğu’nun yetkisi içerisinde. Başvurular İzmir, İstanbul, Gaziantep, Trabzon VFS başvuru merkezleri üzerinden yapılabilir.
Çek Cumhuriyeti Çekya Öğrenci Vizesi Bölge ayırımı bulunuyor. Muğla ili Çekya Ankara Büyükelçiliği’nin bölgesi içerisinde. Başvurular Ankara Büyükelçiliğinden ön onay alınarak yapılabilir.
İtalya Cumhuriyeti İtalya Öğrenci Vizesi Bölge ayırımı bulunuyor. Muğla ili İtalya İzmir Konsolosluğu’nun bölge alanında. Başvurular İzmir veya Antalya VFS ofisleri üzerinden yapılabilir.
Litvanya Cumhuriyeti Litvanya Öğrenci Vizesi Bölge ayırımı bulunmuyor. Tek yetkili dış temsilcilik Litvanya Büyükelçiliği. Tüm VFS ofislerine başvuru yapılabilir.
 
Yukarıda bulunan ve diğer tüm ülkeler için danışma hattından okulumuz öğrencisi olduğunun bilgisi verilerek ücretsiz; başvuru formu doldurma, niyet mektubu hazırlama ve başvuru dosyası hazırlama hizmetleri alınabilir.